Zobrazených 1–9 z 10 výsledkov

Jóga na anatomických základech

Jóga na anatomických základech (kniha)

15.67 (s DPH)

Kniha Jóga na anatomických základech je celistvé dielo, ktoré vás zoznámi s tradíciou jogy z praktického i vedeckého hľadiska. Svoje si v ňom nájdu študenti, učitelia, praktikujúci ale aj tí, ktorí sa s týmto prastarým učením len zoznamujú.

Kniha v sebe prepája modernú vedu i tradíciu. Dozviete sa v nej o histórii jogy – vrátane výkladu klasických textov. Objavíte v nej 50 klasických jogových pozícií (ásan) i ich modifikácie pre bezpečnejšie vykonanie. Zistíte ako správne dýchať, k tomu vám dopomôžu základné dychové cviky (pránájáma). Ale nezabúda sa na iný dôležitý aspekt jogy – vnútorný rozvoj človeka.

Okrem zrozumiteľného, informatívneho textu kniha obsahuje tiež anatomický a fyziologický popis ľudského tela a relevantné informácie o energetickej anatómii –inými slovami, výklad ľudského tela a čakier.

Zľava!
JÓGA PRO ZDRAVÍ kniha

Jóga pro zdraví (kniha)

9.17 (s DPH)

Láka vás joga, ale neviete ako na to? Necítite sa dobre či už po fyzickej alebo psychickej stránke? Máte pocit, že si potrebujete prečistiť hlavu? Prechádzate jedným zo špecifických období v živote ženy a hľadáte spôsob ako si pomôcť od bolesti či úzkostí?

Skúsená lektorka jogy Martina Šedová a fyzioterapeutka Lenka Chuchutová vám v knihe Jóga pro zdraví predstaví ako sa môžete vďaka jóge dostať do pohody, pomôcť si s fyzickými i psychickými problémami a zároveň ako si nesprávne vykonávanými cvikmi neprivolať zdravotné problémy.

Restorativní jóga

Restorativní jóga (kniha)

14.90 (s DPH)

Názov vychádza z anglického slova restore, ktoré znamená obnoviť, ozdraviť alebo znovu nastoliť rovnováhu. Na rozdiel od často dynamických a fyzicky náročných polôh hatha jogy alebo aštánga jogy sa pozícia drží dlhšiu dobu a cielene napomáha odpočinku a uvoľneniu. Táto forma jogy je vhodná aj pri rekonvalescencii po zranení alebo chorobe.Môže pomôcť prekonať slabšie depresie a úzkosti aj vyrovnať sa s traumatickými udalosťami. Táto joga je vhodná aj v období menštruácie a v tehotenstve. V restoratívnej joge pozície využívajú pomôcky (vankúše, bločky, opasky, polstery, deky, prípadne stoličky), ktorými sa telo vypodloží a podopiera. Princípy používania pomôcok sú v knihe podrobne popísané.

Zľava!
Kundaliní jóga jako cesta duše - knihaKundaliní jóga jako cesta duše - kniha

Kundaliní jóga jako cesta duše

10.97 (s DPH)

Obratel za obratlem k pochopení psychosomatiky páteře

V knize postupujeme obratel po obratli vzhůru po páteři a ke každému obratli získáváme cvičení, afirmaci, psychospirituální souvislosti a krátký příběh. Může se podle ní cvičit jako podle programu na 1 040 dní (26 obratlů x 40 dní) nebo se dá číst jako studijní literatura k psychosomatice jednotlivých částí páteře.

Autor : Singh Satya

Joga na dobrú noc

7.49 (s DPH)

Jóga na dobrú noc je určená všetlým malým deťom, ktoré prekypuú energiou ešte i v dobe keď je čas ísť spať.Táto kniha je napísaná v spolupráci s talianskou asociáciou detskej jogy a ponúka rituál,ktorý deti jemne uvedie do stavu relaxácie a kľudu,čo je pre usínanie veľmi dôležitý. V krátkom príbehu sa predstaví šestnácť jednoduchých pozicií, vysvetlených a rozkreslených krok za krokom. Vďaka tomuto starodávnemu učeniu sa ukladanie do postieľky stane omnoho pokojnejšie a zábavnejšie.

Jóga pro sportovce

6.88 (s DPH)

Nejvhodnější pozice pro jednotlivé sporty

Autor : Cunningham Ryanne

Sportovní trénink klade zvýšenou zátěž na určité svalové skupiny, zatímco jiné zůstávají v pozadí. Jóga dokáže vyváženě působit na všechny svalové skupiny, které jsou namáhané při každodenním konkrétním cvičením.
Autorka, instruktorka jógy, trénuje a trénovala mnoho vrcholových sportovců, kterým pomohla k lepší pohyblivosti, vytrvalosti a zpevnění svalového korzetu.

Zľava!

Sport a jóga

8.62 (s DPH)
Kniha Sport a jóga obsahuje podrobný rozpis cvičení na jedenadvacet týdnů s ilustračními fotografiemi jednotlivých ásán. Každému zájemci snadný a v praxi vyzkoušený návod k dosažení dokonalého souladu.
Autori : Haichová Elisabeth, Selvarajan Yesudian
Zľava!

Jin jóga

15.17 (s DPH)

Jin jóga je součástí tradice hatha jógy. Ve své moderní podobě kombinuje jin jóga prvky indické jógy a čínských taoistických cvičení se západní vědou o zdraví, aby přispívala ke zlepšení stavu organismu na mnoha úrovních. Důraz je kladen na dlouhé pasivní držení pozic vytvářející tlak na hluboké pojivové tkáně, čímž jin jóga mobilizuje a posiluje klouby, vazy a hluboké fasciové tkáně.

 

Česky

 

Zľava!

Jóga a sex

8.62 (s DPH)

Autor : Haichová Elisabeth

O ničem se netraduje tolik nepravd a mýtů jako o sexu a nic není spoutáno tolika tabu a zatíženo takovým nepochopením. Náš „západní” svět má sklon na jedné straně degradovat sex na pouhé nezávazné potěšení, na straně druhé jej pokládat za něco hříšného. Oba tyto špatné přístupy mají pak společnou ještě jednu chybnou domněnku. A sice, že tělo a duch stojí v přímém protikladu. Východní kultury ovšem odedávna vědí, že je to právě naopak.